Szerencsére a kertben igen sok fa nő, így a kecskék kikötésével nincs sok gond. — Kivéve, amikor közelebb áll egymáshoz több fa, mint a kötél hossza, ilyenkor ugyanis megy az össze-vissza tekeredés aztán a kétségbeesett mekegés.
Egy-két nap alatt azonban a fa körül igen látványosan a kötél hosszának megfelelő sugarú körben lelegelik a gizgazt aztán emiatt mekegnek a kis éhenkórászok. Amikor úgy adódik, hogy egy fához sem tudom kikötni őket a feltekeredés miatt vagy mert már lelegelték a füvet minden fa körül, akkor egy-egy nyílt területet veszek célba. Az általános megoldás ilyenkor egy fémkaró leverése, de én nem szeretnék ilyenekkel szütymögni, így kitaláltam, hogy egy-egy nehéz lyukacsos betonelemet dobok le a nyílt részekre, amiket aztán könnyűszerrel húzhatok odébb, ha úgy adódik.
Ez a betonelem elég nehéz ahhoz, hogy a kecske ne tudja elhúzni, — vagy ha mégis, akkor sem tud vele elszaladni — de elég mobil ahhoz, hogy könnyen elvigyem, odébbhúzzam. Szerintem ideális megoldás. Főleg, ha majd egy forgó gyűrűt is ráeszkábálok, hogy még erre se tekeredjen fel a kötél, de csak lépésről-lépésre. :)
Mobil kecskekikötő
2011.06.14. 14:07 kecskefarmer
Szólj hozzá!
Címkék: sanyi kecske kötél
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.